Copyright 2018 - Custom text here

 

Piosenki, które zna każdy

 

Jedne z nich są utworami jednego sezon, ale nadal często pobrzmiewają w radiu i myślach wielu słuchaczy, inne zostały wylansowane przez znane zespoły i są częścią większego katalogu, jeszcze inne po prostu każdy zna, oto lista hitów wszech czasów:

 

 

 

Like a Rolling Stone (Bob Dylan) – pierwsze miejsce na liście utworów wszech czasów stworzonej przez magazyn Rolling Stone. Wydana w 1965 r., bywa różnie interpretowana choć najczęściej mówi się, że jest to opowieść o wykształconej panience z dobrego domu, która nie radząc sobie z życiem ucieka w alkohol. Istnieją tezy, że jest to piosenka o Edie Sedgwick, aktorce uzależnionej od heroiny, Dylan oskarżał Andy’ego Warhola, że to on wciągnął ją w ten nałóg.

 

 

 

(I Can’t Get No) Satisfaction” (The Rolling Stones) – piosenka z muzyką Keitha Richardsa, a autorem słów jest Mick Jagger. Nagrana w 1965 r., tekst piosenki to sprzeciw wobec konformizmu, konsumpcjonizmu oraz hedonistycznej zabawie bez odpowiedzialności.

 

Imagine (John Lennon), powstała w 1971 r. tekst napisał Lenon wraz z Yoko Ono, sam autor mówi o Imagine: „antyreligijna, antynacjonalistyczna, nonkonformistyczna i antykapitalistyczna piosenka… Lukier sprawia, że jest akceptowalna.” Imagine znalazło się na 3 miejscu listy 500 utworów wszech czasów stworzonej przez amerykańskie czasopismo Rolling Stone.

 

f t g

 

Wasze HITY