Copyright 2018 - Custom text here

 

Ałbena Grabowska - to właśnie jej zawdzięczamy powieść "Alicja w Krainie czasów". Skąd pomysł na tak intrygujący tytuł? Akcja powieści przeniesiona została do czasów I Wojny Światowej. Opowiada o czterdziestu latach życia Alicji, której przyszło zmierzyć się z ówczesną, brutalną i trudną rzeczywistością.

 

 

 

Bohaterka książki - młoda, nieco zwariowana i uszczęśliwiona dziewczyna, przed którą cały świat stoi otworem. Czeka ją praca lekarza naukowca, który może spełniać się zawodowo realizując tym samym odwieczne marzenie. I wszystko idzie zgodnie z planem aż do czasu wybuchy I Wojny Światowej, która drastycznie zmienia wizję przyszłości dla tej dziewczyny. Czy przetrwa i osiągnie swój cel? O tym każdy powinien się przekonać wgłębiając się w lekturę.

 

 

 

Ałbena Grabowska jest w świetnej formie. Stworzyła obszerną powieść z wieloma pobocznymi wątkami historycznymi, których wydarzenia dokładnie pokrywają się z rzeczywistymi zdarzeniami mającymi miejsce podczas wojny. Książka jest wzruszająca a momentami nawet urzekająca. Warto więc sięgnąć po lekturę w jesienny wieczór.

 

f t g

 

Wasze HITY